Gürcüstanın İmereti bölgəsində əməliyyat: Qanunsuz silah saxlayan 3 nəfər saxlanılıb
Gürcüstanın Daxili İşlər Nazirliyinin İmereti Polis Departamentinin əməkdaşları müvafiq bölgədə keçirdikləri kompleks əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində üç nəfəri saxlayıblar.
Kutaisi, Bağdati və Vani şəhərlərində müxtəlif vaxtlarda keçirilən əməliyyatlar zamanı odlu silah və döyüş sursatının qanunsuz əldə edilməsi, saxlanması və gəzdirilməsi faktları aşkar edilib.
Müsadirə olunan silah-sursat
Polis tərəfindən saxlanılan şəxslərin yaşayış evlərinə, köməkçi tikililərinə, avtomobillərinə və üzərlərinə baxış keçirilərkən aşağıdakı hərbi sursatlar maddi sübut kimi götürülüb:
• Avtomat silah;
• Tapança;
• Kiçik çaplı tüfəng;
• Əl qumbarası;
• 100-ə yaxın döyüş patronu və daraqlar.
Bundan başqa, saxlanılan şəxslərdən birinin mənzilindən külli miqdarda narkotik vasitə də aşkar edilərək dövriyyədən çıxarılıb.
Faktla bağlı Gürcüstan Cinayət Məcəlləsinin 236-cı (odlu silahın qanunsuz dövriyyəsi) və 260-cı (narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi) maddələri ilə istintaq aparılır. Saxlanılan şəxsləri 7 ilədək müddətə azadlıqdan məhrumetmə cəzası gözləyir.